Europejskie wzorce szkolenia zawitają do Gminy Czerwonak

Real Madryt, Bayern Monachium, AC Milan czy kluby angielskiej Premier League to jedne z największych ośrodków szkolenia piłkarzy nożnych. Ich zawodnicy korzystają na co dzień z coraz popularniejszego również w Polsce, programu rozwoju umiejętności piłkarskich Coerver Coaching.

Od marca tego roku, możliwość skorzystania z innowacyjnych metod treningowych będą mieć również młodzi adepci piłki nożnej z gminy Czerwonak. Płaszczyzny programu Coerver Coaching, realizowanego na terenie gminy, dedykowane są dla zawodników w wieku 7- 16 lat.

Coerver Coaching to nie tylko system treningu, ale przede wszystkim filozofia postrzegania piłki nożnej. W myśl tej koncepcji o sile zespołu decydują indywidualne umiejętności piłkarskie zawodników. To kompleksowy system szkolenia, w którym budowa jednostki treningowej oparta jest wobec trzech głównych komponentów, niezbędnych do wychowania profesjonalnego zawodnika: umiejętności techniczno- taktycznych, przygotowania motorycznego oraz przygotowania mentalnego.

Coerver Coaching to jedna z najdoskonalszych na świecie metod nauczania oraz doskonalenia gry w piłkę nożną. Jest to opinia wyrażana przez wielu wybitnych trenerów i znanych piłkarzy. Wśród nich są m. in. Franz Beckenbauer, Jurgen Klinsmann, Gerard Houllier, Vincente del Bosque czy Rene Meulensteen.

Potwierdzeniem uznania metody Coerver Coaching za globalną, jest fakt korzystania z programu czołowych klubów europejskich m. in. Bayernu Monachium, Realu Madryt, AC Milan, Olimpique Marsylia, Rosenborg Trondheim czy klubów angielskiej Premier League takich jak Liverpool FC, Arsenal Londyn, Manchester United, Chelsea Londyn, Newcastle United, Stoke City oraz klubu występującego w angielskiej Championship, Birmingham City.

Od wielu lat model szkolenia oparty na metodologii Coerver Coaching realizowany jest w narodowych związkach piłki nożnej: Francji, Anglii, Japonii czy Australii. Natomiast najbardziej znanymi piłkarzami, którzy w głównej mierze wychowali się na kompleksowym programie są: Thomas Mueller, Arjen Robben, Robin van Persie, Toni Kroos czy autor jednego z najdroższych transferów w historii piłki nożnej, Gareth Bale.

Celem szkolenia według metodologii Coerver Coaching jest stworzenie kompletnych, kreatywnych, pewnych siebie młodych ludzi, którzy będą potrafić w pełni wykorzystać swój potencjał zarówno na boisku, jak i w życiu podczas codziennych zmagań. Aby móc realizować postawione cele, proces szkolenia nie może odbywać się jedynie w płaszczyźnie kształcenia umiejętności piłkarskich. Dążenie do piłkarskiej oraz życiowej perfekcji wymaga nieustannej pracy skupiającej się na najmniejszych detalach.

Sesje treningowe programu Coerver Coaching, prowadzone wyłącznie przez licencjonowanych trenerów, odbywać się będą na obiektach kompleksu boisk rekreacyjnych, przy os. Przylesie. Szczegółowe informacje dotyczące realizacji programu na terenie Gminy Czerwonak oraz możliwości zapisów na specjalistyczne zajęcia z piłki nożnej, według metodologii Coerver Coaching, już w następnym numerze I Wiesz Więcej.

Tymczasem zapraszamy do śledzenia strony internetowej: wielkopolska.coerver.pl oraz profilu na facebooku. W przypadku pytań, zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numer 514 525 028.

Przewiń do góry