Misja programu Coerver Coaching na podstawie kodeksu pracy zawodnika

 

Współtwórcy programu: Alfred Galustian oraz Charlie Cook przedstawiają metodę Coerver Coaching jako pełnowartościowy system szkolenia, który oparty jest na kodeksie pracy, piramidzie rozwoju zawodnika, piramidzie ruchów, unikalnym narzędziu do planowania sesji treningowych oraz moście umiejętności.

„Być możliwie jak najlepszym na boisku i poza nim.”

Celem programu pozostaje wychowanie kompletnych, kreatywnych, pewnych siebie młodych ludzi, którzy będą potrafić w pełni wykorzystać swój potencjał zarówno na boisku, jak i w życiu podczas codziennych zmagań. Aby móc realizować postawione cele, proces szkolenia nie może odbywać się jedynie w płaszczyźnie kształcenia umiejętności piłkarskich. Dążenie do piłkarskiej oraz życiowej perfekcji wymaga nieustannej pracy skupiającej się na najmniejszych detalach. Niezbędna jest automotywacja młodego sportowca, inspirowanego przez trenera, często nauczyciela wyznaczającego właściwe ścieżki. Dopełnieniem sukcesu staje się efektywny program szkolenia, wzbogacony przejrzystym kodeksem postępowań kierujących na szczyt możliwości.

Myślą przewodnią kodeksu staje się współzawodnictwo, pozwalające na efektywne podnoszenie umiejętności oraz rozwijanie osobowości młodego człowieka, który potrafi okazać szacunek do współpartnerów z drużyny czy  przeciwników. Rywalizacja sportowa wpływa również na wykształcenie u zawodników pewności siebie, koncentracji, dyscypliny i odwagi.

Kompetencje zawodnika budowane są wokół pięciu zasadniczych cech piłkarskich i życiowych umiejętności, które doskonali się w trakcie ciągłej rywalizacji:

  • umiejętności (technika): pewność siebie, kreatywność;
  • szybkość: współzawodnictwo, koncentracja;
  • zmysł gry: dobra nauka, podejmowanie decyzji, odpowiedzialność;
  • duch walki: pozytywna komunikacja, szacunek, sportowe zachowanie i postawa, poświęcenie i odwaga;
  • wytrwałość (siła): dyscyplina, dobre samopoczucie, etyka pracy.

 

Autor: Grzegorz Nazaruk

Przewiń do góry