Nowa jakość treningu indywidualnego na rynku wielkopolskim!

Koncepcja realizacji programu Performance Academy PRO powstała w wyniku współpracy z agencją menadżerską Adi Sport Consulting, reprezentowaną przez licencjonowanego agenta piłkarskiego FIFA – Adriana Budzisza. Genezą wdrożenia działań treningowych była chęć wykorzystania wiedzy z zakresu technologii szkolenia Coerver Coaching oraz zbudowania zespołu specjalistów, w celu kompleksowego prowadzenia zawodników w kluczowym etapie rozwoju.

Program Performance Academy PRO zakłada współpracę z młodymi zawodnikami w wieku juniora oraz trampkarza starszego, będąc wsparciem oraz zapleczem treningowym do piłki seniorskiej na poziomie profesjonalnym. –Trening klubowy budowany jest w oparciu o doskonalenia taktyki gry zespołowej, trenerzy szczególną uwagę zwracają na zachowania zawodników w poszczególnych fazach gry, przygotowując zawodników do zmagań ligowych. Mając świadomość potrzeby indywidualizacji procesu treningowego, stwarzamy warunki do doskonalenia techniki indywidualnej, która jest fundamentem do gry na najwyższym poziomie. – zaznacza trener Grzegorz Nazaruk.

Fot. Performance Academy PRO – sesja treningowa z dnia 18.12.2019r. 

W myśl wybitnego trenera Wiela Coerver’a: „W meczu mistrzowskim sukces oparty jest na indywidualnych zdolnościach i interakcjach pomiędzy dwoma, trzema zawodnikami w różnych sektorach boiska. Odpowiednia powtarzalność w tych interakcjach decyduje o obliczu gry całego zespołu.” Założeniem programu Performance Academy PRO jest rozwój efektywnego zawodnika zespołowego.

Młodzi zawodnicy przekonują się jak kluczowa w ich rozwoju stała się praca nad działaniami techniczno- taktycznym gry indywidualnej. Dostrzegają wpływ kontroli nad piłką na jakość gry, wykorzystują nauczane zwody oraz elementy zmian kierunku prowadzenia piłki do pojedynków 1v1 w grze indywidualnej, potrafiąc stworzyć przewagę liczebną podczas meczu. Ponadto dużą uwagę zwracamy na szybkość reakcji oraz działania z piłką. Wśród zawodników Centralnych Lig Juniorów duże problemy sprawia gra na małej przestrzeni, przy presji ze strony przeciwnika. Zespoły nie podejmują próby dominacji przez posiadanie piłki podczas meczu mistrzowskiego. Fundamentem w szkoleniu metodą Coerver Coaching są gry zadaniowe na zawężonej przestrzeni, mające na celu rozwój decyzyjności. Chłopcy uczą się zachowań gry bez piłki, wymienności pozycji oraz kreatywności w grze, z zachowaniem struktury umożliwiającej grę pozycyjną. – po trzech miesiącach funkcjonowania programu PRO na terenie województwa wielkopolskiego, dzieli się wnioskami trener Grzegorz Nazaruk.

Program PRO jest kontynuacją pracy w Performance Academy, gdzie zawodnicy doskonalą umiejętności piłkarskie metodą Coerver Coaching. Ten etap zakłada współpracę do 14 roku życia. – Zawodnikom z najwyższymi umiejętnościami będziemy proponować zajęcia treningowe wśród wyselekcjonowanej grupy. Ponadto nabór do grupy uzupełniany jest poprzez zaproszenia dla wyróżniających zawodników z wiodących akademii piłkarskich w Wielkopolsce.

Ścieżka rozwoju:
Performance Academy (8- 14 lat) – doskonalenie umiejętności indywidualnych
Performance Academy PRO (15- 19 lat) – rozwój efektywnego zawodnika zespołowego
Individual Player Support (12- 19 lat) – trening indywidualny

– W celu kompleksowej opieki nad zawodnikiem, program uzupełniony jest o trening przygotowania motorycznego. Od przyszłego sezonu będziemy budować świadomość żywieniową, dzięki współpracy ze specjalistą ds. żywienia oraz wdrożymy indywidualną analizę gry zawodnika.

Sesje treningowe realizowane są w środy o godz. 19:00 w Centrum Sportu PLEK – Poznań, ul. Margonińska. Zainteresowanych współpracą, zapraszamy do kontaktu:

Area Manager Coerver Coaching Grzegorz Nazaruk
e: grzegorz.nazaruk@coerver.pl
t: +48 514 525 028

Przewiń do góry